Celkem : 0 Kč
košík je prázdný

IL TROVATORE

Popis produktu

Dirigent: Daniele Callegari

Režie: : Alex Ollé

Osoby a obsazení:  Anna Netrebko | Marcelo Alvarez | Ludovic Tézier | Ekaterina Semenchuk | Roberto Tagliavini

Sláva Rigoletta ještě nestačila odeznít a Verdi již toužil vytvořit něco nového. Zamýšlená adaptace Trubadúra, hry španělského dramatika Antonia Garcíi Gutiérreze, se však u dvorního libretisty Salvatora Cammarana, muže, jemuž Donizetti částečně vděčil za úspěch opery Lucie z Lammermooru, setkala jen s vlažným nadšením.

Co bylo příčinou toho, že Cammaran libreto nedokončil? Málo uvěřitelný příběh anebo básníkova těžká nemoc? Ani Verdiho neustálé naléhání jej nepřinutilo dílo dopsat. A právě v tom tkví paradox Trubadúra: v očích kritiků byla opera typickým příkladem melodramatu, její vznik byl však doprovázen neustálými Cammaranovými prolukami, které jen přilévaly olej do ohně skladatelova nadšení. Snad jen s výjimkou cikánky Azuceny, strážkyně hrůzného tajemství, vykresluje Verdiho hudba vášní rozervané charaktery v téměř abstraktní formě. Leonora měla být původně vedlejší postavou, ale nakonec se ujala důležité role obětující se hrdinky. Její cavatina ve čtvrtém dějství „D’amor sull’ali rosee“ představuje nanebevzetí spíše než jen prosté rozloučení.

Anna Netrebková vynáší Verdiho úchvatnou hudbu do nových výšek. V novém zpracování Alexe Ollého je doprovázena Ekaterinou Semenchukovou, Marcelem Alvarezem a Ludovicem Tézierem.Opera o 4 dějstvích

Doba trvání: 175 min

Zpěv v italštině

Doporučené vstupné : 300 CZK ( 60:40 ) 

Začátek:  11.02.2016v 19:30 hodin

 

 

ks
Prostor pro spolupráci
DOPORUČUJEME
SLEDUJTE NÁS
  • facebooktwitteryoutube
 
 
 
 

Copyright © 2013 dsatlive.cz - live přenosy do vašeho kina // Tvorba webových stránek